Sort by

Vickytc has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★½
Edit this entry  
16
São Paulo, S.A.

São Paulo, S.A.

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man in the Iron Mask

The Man in the Iron Mask

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Samson and Delilah

Samson and Delilah

1949
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry