• Deep Water

  • Phoenix Rising

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★★

  • Master

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • The Whole Truth

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Unforgivable

  • A House on the Bayou

    ★½

  • Dexter: New Blood

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Seed

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

  • There's Someone Inside Your House

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Intrusion

    ★★

  • Fever Dream

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Malignant

    ★★

  • The Last Rite

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • It Came from Below

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★½

  • Reminiscence

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★★½

  • Hellbender

    ★★★★

  • Superhost

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

  • Aftermath

  • Demonic

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

  • Fisher

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Deep House

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★★

  • Pasture

    ★★★★

  • The Novice

  • No Man of God

  • We Need to Do Something

  • Loki

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Retreat

  • Seance