Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Team

The Team

2014
×
Read the review Edit this entry