• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½