Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry