RSS feed for VICTOR

VICTOR has logged 408 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kuso

Kuso

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Holiday Fear

Holiday Fear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stolen

The Stolen

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Frank Garrett's Last Word

Johnny Frank Garrett's Last Word

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Alice

Lake Alice

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Floating Castle

The Floating Castle

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time at Christmas

Once Upon a Time at Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Honor Farm

The Honor Farm

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Darkland

Darkland

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Darkness Rising

Darkness Rising

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Watchmen

The Night Watchmen

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nails

Nails

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hexecutioners

The Hexecutioners

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Man and his Cow

One Man and his Cow

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Solace

Solace

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Totem

Totem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trapped

Trapped

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry