RSS feed for VICTOR

VICTOR has logged 340 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
UFO

UFO

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Del Playa

Del Playa

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Legend of the Demon Cat

Legend of the Demon Cat

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Stereo

Stereo

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Forsaken

Forsaken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
211

211

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Champions

Champions

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Living Dark: The Story of Ted the Caver

Living Dark: The Story of Ted the Caver

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Hunt

Blood Hunt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puppetmaster

Puppetmaster

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Our House

Our House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Inhabitant

The Inhabitant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cold Moon

Cold Moon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Spacewalker

The Spacewalker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Boar

Boar

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of Something Strange

Night of Something Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Higher Power

Higher Power

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arizona

Arizona

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Manual

The Manual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ruin Me

Ruin Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry