VICTOR has logged 271 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Werewolf

Werewolf

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Room

The Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Odds

The Odds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Primal

Primal

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shed

The Shed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trick

Trick

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Huntress: Rune of the Dead

The Huntress: Rune of the Dead

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Assassinaut

Assassinaut

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Kate!

Killer Kate!

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inuyashiki

Inuyashiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Come Back from the Moon

Don't Come Back from the Moon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
ATM

ATM

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deerskin

Deerskin

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sadako

Sadako

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Bite

Love Bite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry