Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kraftwerk - Live in Soest

Kraftwerk - Live in Soest

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Iron Mask

Iron Mask

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Giuseppe Makes a Movie

Giuseppe Makes a Movie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Evening with Kevin Smith

An Evening with Kevin Smith

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Goofs and Saddles

Goofs and Saddles

1937
×
★★
Edit this entry  
16
Back to the Woods

Back to the Woods

1937
×
★½
Edit this entry  
11
The Kingdom II

The Kingdom II

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3 Dumb Clucks

3 Dumb Clucks

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dizzy Doctors

Dizzy Doctors

1937
×
★★★
Edit this entry  
10
Grips, Grunts and Groans

Grips, Grunts and Groans

1937
×
★★★½
Edit this entry  
05
Thee Hounds of Foggy Notion

Thee Hounds of Foggy Notion

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Teacher of Singing

A Teacher of Singing

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Miracle

A Miracle

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry