• Insidious: Chapter 5

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★★

  • The Grudge

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Leatherface

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Assassin's Creed

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Brimstone

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Lake Placid vs. Anaconda

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★★★

  • The Second Mother

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Annabelle

    ★★★★★

  • Ju-on: The Beginning of the End

    ★★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★★★

  • The Wolverine

    ★★★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★★

  • Evil Dead

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • Hansel & Gretel: Witch Hunters

    ★★★★★