• Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • WeCrashed

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Appendage

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Jagged

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • France

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★

  • Clara Sola

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • CODA

    ★★

  • Censor

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • She Lives Alone

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Flashback

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Adult Material

    ★★★★★

  • The Good Lord Bird

    ★★★★

  • The Investigation

    ★★★★★