Mark has logged 220 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Chatterbox!

Chatterbox!

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Dog, Buddy

My Dog, Buddy

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
63 Up

63 Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hitch Hike to Hell

Hitch Hike to Hell

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Wish I Knew

I Wish I Knew

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A.K.A. Serial Killer

A.K.A. Serial Killer

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Penance

Penance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blanket Statement #2: It's All or Nothing

Blanket Statement #2: It's All or Nothing

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
True Love Ways

True Love Ways

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Dark Side of Tomorrow

The Dark Side of Tomorrow

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spanky: To the Pier and Back

Spanky: To the Pier and Back

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Khrustalyov, My Car!

Khrustalyov, My Car!

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
Blood Song

Blood Song

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Start Counting

I Start Counting

1969
×
★★★★
Edit this entry  
14
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Deadly Companions

The Deadly Companions

1961
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dwightiana

Dwightiana

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweet Kill

Sweet Kill

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Camille Claudel, 1915

Camille Claudel, 1915

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black and White Trypps Number Three

Black and White Trypps Number Three

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Toys Are Not for Children

Toys Are Not for Children

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Leslie's Dolls

Miss Leslie's Dolls

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
More

More

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Brother Has Bad Dreams

My Brother Has Bad Dreams

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rad Plaid

Rad Plaid

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Alone on the Pacific

Alone on the Pacific

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Moonshine County Express

Moonshine County Express

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry