• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Ambulance

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

  • Clickbait

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Velvet Underground

  • Space Jam: A New Legacy

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • TFW No GF

  • Happiness Continues

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Zola

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★