Sort by
  • Smile

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Prom

  • Soul

  • Monday

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • Degrassi Goes Hollywood

    ★★

  • Twilight

    ★★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ½

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★