victoria has logged 141 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★½
Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night School

Night School

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry