• The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • An Unremarkable Christmas

    ½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Cross the Line

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • After We Collided

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • Desperados

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Countdown

    ½

  • The Addams Family

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Informer

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Otherhood

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★