RSS feed for Leonardo
  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Underwater

    ★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • The Dark

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Bright

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Marrowbone

    ★★★★½

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★½

  • Hagazussa

    ★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Bullyparade: The Movie

    ★★★

  • Little Evil

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Ein Schnupfen hätte auch gereicht

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • A Street Cat Named Bob

    ★★★★

  • Goodbye Berlin

    ★★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Hush

    ★★★½

  • Like for Likes

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★★

  • Carol

    ★★★½