RSS feed for Leonardo
  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★

  • The Beauty Inside

    ★★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★½

  • 4th Man Out

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★★

  • The 10 Year Plan

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Horns

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★½

  • Wetlands

    ★★★★

  • The Mortal Instruments: City of Bones

    ★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • The Woman in Black

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Almanya: Welcome to Germany

    ★★★★★

  • Thor

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★½

  • Due Date

    ★★★

  • Megamind

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Insidious

    ★★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Despicable Me

    ★★★½

  • The Last Airbender

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Star Trek

    ★★★½

  • Thirst

    ★★★★½

  • Wanted

    ★★★½

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • I Am Legend

    ★★★★★

  • 30 Days of Night

    ★★★★

  • Hairspray

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Persepolis

    ★★★½

  • The Orphanage

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • [REC]

    ★★★★