• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • One Shot

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Anne+

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Judgement

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • The Misfits

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Ferry

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ronald Goedemondt: Numero Uno

    ★★★½

  • Youp van 't Hek: Korrel Zout

    ★★★★½

  • Youp.

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Dick Maas Method

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½