Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Herman Kills!

Herman Kills!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Peter Pannekoek: Nieuw Bloed

Peter Pannekoek: Nieuw Bloed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alles op Tafel

Alles op Tafel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night Run

Night Run

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godforsaken!

Godforsaken!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
April, May and June

April, May and June

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Wat is dan liefde

Wat is dan liefde

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Soldier of Orange

Soldier of Orange

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry