Victor has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Youp van 't Hek: Korrel Zout

Youp van 't Hek: Korrel Zout

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Youp.

Youp.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once

Once

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Onno the Oblivious

Onno the Oblivious

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dick Maas Method

The Dick Maas Method

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Character

Character

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry