Victor has logged 14 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All of Me

All of Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Violent Naples

Violent Naples

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rome, Armed to the Teeth

Rome, Armed to the Teeth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry