• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Passing

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • All Is True

    ★★★★

  • Christmas Catch

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Black Panther

    ★★★

  • Searching

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Barbie: Dolphin Magic

  • Love, Cecil

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★

  • Cars 3

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Barbie Video Game Hero

  • Sherlock: The Final Problem

    ★½

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★★★

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★★

  • Passengers

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • The Magnificent Seven

    ★★

  • Sing

    ★★½

  • California Typewriter

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Edgar Allan Poe's Murder Mystery Dinner Party

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • She Loves Me

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Me Before You

    ½

  • The Hollow Crown: Richard III

  • The Hollow Crown: Henry VI - Part 2

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

    ★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Barbie: Spy Squad

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★½

  • And Then There Were None

    ★★★