• Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Show

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Shirobako: The Movie

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • The Go-Go's

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Cuties

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½