• Emma.

    ★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Castle in the Ground

    ★★

  • First Cow

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Crawl

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • First Love

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • After Midnight

    ★★

  • Bliss

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Depraved

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Cold Pursuit

    ★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Clemency

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • The Chaperone

  • The Clovehitch Killer

    ★★

  • Bloodline

    ★★½

  • The Dead Center

    ★★★★

  • Aniara

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Charlie Says

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Destination Wedding

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Chained for Life

    ★★★

  • Calibre

  • Await Further Instructions

    ★★

  • Adrift

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Border

    ★★★½