RSS feed for Martyn
  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extinction

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Early Man

    ★★★½

  • Bright

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • American Assassin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Wall

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Life

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • Trolls

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • Storks

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • Bleed for This

    ★★★½

  • Sing

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Imperium

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Blair Witch

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★½