RSS feed for Martyn

Martyn has logged 90 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
Skatopia: 88 Acres of Anarchy

Skatopia: 88 Acres of Anarchy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Annie

Annie

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Rio

Rio

2011
×
★½
Edit this entry  
23
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★½
Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Storks

Storks

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry