Sort by
  • Hellraiser

  • The Munsters

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • Prey

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Crimes of the Future

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Emily the Criminal

  • Fresh

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • Eternals

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Dune

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Sam & Mattie Make a Zombie Movie

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★½

  • Moxie

  • TINA

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★★

  • Valley Girl

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Shirley

    ★★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • In Nomine Patris

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★½