Vietti has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebooted

Rebooted

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry