• Hold Your Breath: The Ice Dive

    ★★½

  • Explorer: The Last Tepui

    ★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • The Voice of Sin

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Confidence Man JP: Princess

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • The Banker

    ★★½

  • Fukushima 50

    ★★★

  • Cinema Pameer

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★½

  • Lunana: A Yak in the Classroom

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Great War of Archimedes

    ★★★

  • The Journalist

    ★★½

  • The Confidence Man JP - The Movie -

    ★★★

  • The Swallows of Kabul

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Rising from the Tsunami

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Last Breath

    ★★★

  • Mr. Jones

    ★★★

  • American Factory

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Every Day a Good Day

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Meeting Gorbachev

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Killing for the Prosecution

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Laplace's Witch

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Mirror Crack'd from Side to Side

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Kusama : Infinity

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★★

  • The Commuter

    ★★½

  • The 12th Man

    ★★★

  • Room Leader

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★