Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Umma

Umma

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry