Sort by

Quinn has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Regrets for Our Youth

No Regrets for Our Youth

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sanshiro Sugata Part Two

Sanshiro Sugata Part Two

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Most Beautiful

The Most Beautiful

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Standing on the Shoulders of Kubrick: The Legacy of 2001

Standing on the Shoulders of Kubrick: The Legacy of 2001

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2010

2010

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry