Sort by

Quinn has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demon House

Demon House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Till Death

Till Death

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry