• Puzhu

    ★★★★

  • Runway 34

    ★★★

  • Jana Gana Mana

    ★★

  • Beast

  • RRR

  • Pada

  • The Adam Project

    ★½

  • Naradan

    ★★

  • Bheeshma Parvam

    ★★★½

  • Love Hostel

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Hridayam

    ★½

  • Bhoothakaalam

    ★★★½

  • Writer

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★½

  • 83

    ★★

  • Ajagajantharam

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • Jan-e-Man

    ★★★½

  • Kurup

  • Sooryavanshi

  • Encanto

    ★½

  • Jai Bhim

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★★

  • No Time to Die

    ★½

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★

  • Old

  • Pig

  • Malik

  • Titane

  • The Worst Person in the World

  • Annette

    ★★

  • Sherni

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • Wrath of Man

    ★½

  • Karnan

    ★★★½

  • Nayattu

  • Joji

  • Aarkkariyam

    ★★★

  • Nobody

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Churuli

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Riders of Justice

  • Mank

    ★★★★★

  • Halal Love Story

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½