Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
HIT: The First Case

HIT: The First Case

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
777 Charlie

777 Charlie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jo & Jo

Jo & Jo

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Major

Major

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Goodachari

Goodachari

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
John Luther

John Luther

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vikram

Vikram

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love Ke Liye Kuch Bhi Karega

Love Ke Liye Kuch Bhi Karega

2001
×
Edit this entry  
21
Thanneer Mathan Dinangal

Thanneer Mathan Dinangal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Puzhu

Puzhu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Runway 34

Runway 34

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Jana Gana Mana

Jana Gana Mana

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
Edit this entry  
29
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
K.G.F: Chapter 1

K.G.F: Chapter 1

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Devil

Devil

2010
×
★★½
Edit this entry  
17
Hostiles

Hostiles

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Hridayam

Hridayam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Naradan

Naradan

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Writer

Writer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beast

Beast

2022
×
Edit this entry  
13
Paradox

Paradox

2017
×
Edit this entry  
10
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pada

Pada

2022
×
Edit this entry  
27
Jan-e-Man

Jan-e-Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
Edit this entry  
27
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
Edit this entry  
23
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
Edit this entry  
22
83

83

2021
×
★★
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Edit this entry  
05
Bheeshma Parvam

Bheeshma Parvam

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
27
Ajagajantharam

Ajagajantharam

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Love Hostel

Love Hostel

2022
×
★★
Edit this entry