Sort by

Vigniche has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
War

War

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sudani from Nigeria

Sudani from Nigeria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
June

June

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Adoption

Adoption

1975
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Mouth of the Wolf

The Mouth of the Wolf

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Article 15

Article 15

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Philanthropy

Philanthropy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kumbalangi Nights

Kumbalangi Nights

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Living World

The Living World

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Malaal

Malaal

2019
×
Edit this entry  
09
Cabaret Balkan

Cabaret Balkan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Going Places

Going Places

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Unda

Unda

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Virus

Virus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Not Reconciled

Not Reconciled

1965
×
Edit this entry  
06
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Big B

Big B

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Buddha.mov

Buddha.mov

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lucifer

Lucifer

2019
×
Edit this entry