Sort by
  • Missing

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Bhuj: The Pride of India

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Joji

    ★★★★

  • Roohi

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★