• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Scissors

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Swallow

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

  • The First Purge

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Truth or Dare

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Open House

    ½

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Submergence

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★½