• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Freaks – You're One of Us

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • Ava

    ½

  • #Alive

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Fantasy Island

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Wendy

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Wake Up

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Sea Fever

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½