• Obi-Wan Kenobi

  • Men

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★½

  • The Garden by the Sea

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Cow

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Clown and the Candyman

  • Burrow

    ★★★★½

  • Long Toast

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★½

  • BoxBallet

    ★★★★