Viktor has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
300

300

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gypsy's Revenge

Gypsy's Revenge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Damnation

Damnation

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien Workshop - Mindfield

Alien Workshop - Mindfield

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Agnès Varda: From Here to There

Agnès Varda: From Here to There

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clown

Clown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry