RSS feed for Viktor
  • The F**k-It List

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★★

  • De Club van Lelijke Kinderen

    ★★★★½

  • AI

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Vicious

    ★★½

  • Psychobitch

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Professor

    ★★★½

  • Meteorites

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • The Silent Revolution

    ★★★★½

  • Gangsta

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • The Invisibles

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★½

  • Air

    ★★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★½

  • Hashtag

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Brain on Fire

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Blue Mountain State: The Rise of Thadland

    ★★★½

  • All These Sleepless Nights

    ★★★★★

  • Dancing Quietly

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Black

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Pixels

    ★★½

  • Love

    ★★★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • The Homesman

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Hangover Part III

    ★★★