• Turning Red

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Fauci

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • This Is Me: Pride Celebration Spectacular

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Growing Fangs

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • And Then

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Gordon, Gino and Fred: Desperately Seeking Santa

    ★★★½

  • Dashing in December

    ★★★½

  • The Christmas Setup

    ★★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Work It

    ★★★

  • Summerland

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Athlete A

    ★★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Summer of Mesa

    ★★

  • Becoming

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Thing About Harry

    ★★★★★

  • Visible: Out On Television

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Worth

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★½

  • Cheer

    ★★★★★