Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fauci

Fauci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Garfield

Garfield

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Worth

Worth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry