Sort by
  • See How They Run

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

  • V/H/S/94

    ★★

  • Help

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Chaos Walking

  • Tom & Jerry

  • WandaVision

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★