• Men

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Alpinist

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • In the Heights

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Fire in My Belly

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★½

  • The Length of Day

    ★★★★

  • Desert Lights

  • Taming the Garden

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Happy Valley

  • News from Nowhere

  • Birdsaver Report Volume 1

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Descriptive Memory

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

  • Lightmare

  • Deadphant

  • The Beekeeper

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • I think it's enough, isn't it?

  • Angles

  • After the Riots, Before the Liberation

  • Nocturne

    ★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • Exit Strategy #5

  • Enola Holmes

  • Drills

  • Letter From Your Far-Off Country

  • This Is Paris

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • - force -

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Spirits and Rocks: An Azorean Myth

  • Hope Dies Last/Love Gone Again