Becky has logged 778 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saint Laurent

Saint Laurent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry