Becky has logged 55 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Arizona

Arizona

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spice World

Spice World

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Yards

The Yards

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ida

Ida

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Package

The Package

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Targets

Targets

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
They All Laughed

They All Laughed

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blow

Blow

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry