Sort by

Vince has logged 352 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jexi

Jexi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Edit this entry