Vince has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read prior review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry